MJH11020G
| Part Number | MJH11020G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | TRANS NPN DARL 200V 15A TO247 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MJH11017-022 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 200V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 4V @ 150mA, 15A |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Supplier Device Package | TO-247 |
| Series | - |
| Power - Max | 150W |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Other Names | MJH11020GOS |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition | 3MHz |
| Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN - Darlington 200V 15A 3MHz 150W Through Hole TO-247 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 400 @ 10A, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 15A |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MJH11020G, use the request quote form to request MJH11020G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MJH11020G.The price and lead time for MJH11020G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MJH11020G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MJH11020G
- MJH11020G data sheet
- MJH11020G datasheet
- MJH11020G pdf datasheet
- Download MJH11020G datasheet
- MJH11020G image
- MJH11020G part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MJH11020G
- ON Semiconductor MJH11020G
- Aptina / ON Semiconductor MJH11020G
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor MJH11020G
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor MJH11020G
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor MJH11020G
