MM74HC573SJX
| Part Number | MM74HC573SJX |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC LATCH OCTAL D 3STATE 20-SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MM74HC573 |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Supplier Device Package | 20-SOP |
| Series | 74HC |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Output Type | Tri-State |
| Other Names | MM74HC573SJXDKR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 1 |
| Detailed Description | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOP |
| Delay Time - Propagation | 15ns |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |
| Circuit | 8:8 |
| Base Part Number | 74HC573 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MM74HC573SJX, use the request quote form to request MM74HC573SJX pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MM74HC573SJX.The price and lead time for MM74HC573SJX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MM74HC573SJX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MM74HC573SJX
- MM74HC573SJX data sheet
- MM74HC573SJX datasheet
- MM74HC573SJX pdf datasheet
- Download MM74HC573SJX datasheet
- MM74HC573SJX image
- MM74HC573SJX part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MM74HC573SJX
- ON Semiconductor MM74HC573SJX
- Aptina / ON Semiconductor MM74HC573SJX
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor MM74HC573SJX
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor MM74HC573SJX
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor MM74HC573SJX

