MOC207R2VM
| Part Number | MOC207R2VM |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MOC205-08M |
| Voltage - Output (Max) | 30V |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.15V |
| Vce Saturation (Max) | 400mV |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 7.5µs, 5.7µs |
| Supplier Device Package | 8-SO Tall |
| Series | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | 3.2µs, 4.7µs |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Transistor with Base |
| Other Names | MOC207R2VM-ND MOC207R2VMTR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Number of Channels | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | DC |
| Detailed Description | Optoisolator Transistor with Base Output 2500Vrms 1 Channel 8-SO Tall |
| Current Transfer Ratio (Min) | 100% @ 10mA |
| Current Transfer Ratio (Max) | 200% @ 10mA |
| Current - Output / Channel | 150mA |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 60mA |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MOC207R2VM, use the request quote form to request MOC207R2VM pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MOC207R2VM.The price and lead time for MOC207R2VM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MOC207R2VM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MOC207R2VM
- MOC207R2VM data sheet
- MOC207R2VM datasheet
- MOC207R2VM pdf datasheet
- Download MOC207R2VM datasheet
- MOC207R2VM image
- MOC207R2VM part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor MOC207R2VM
- ON Semiconductor MOC207R2VM
- Aptina / ON Semiconductor MOC207R2VM
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor MOC207R2VM
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor MOC207R2VM
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor MOC207R2VM

