NCP301LSN40T1G
| Part Number | NCP301LSN40T1G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC DETECTOR VOLTAGE 4.0V 5TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | NCP300,301 |
| Voltage - Threshold | 4V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Series | - |
| Reset Timeout | - |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Other Names | NCP301LSN40T1GOS NCP301LSN40T1GOS-ND NCP301LSN40T1GOSTR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 5-TSOP |
| Base Part Number | NCP301 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply NCP301LSN40T1G, use the request quote form to request NCP301LSN40T1G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP301LSN40T1G.The price and lead time for NCP301LSN40T1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP301LSN40T1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor NCP301LSN40T1G
- NCP301LSN40T1G data sheet
- NCP301LSN40T1G datasheet
- NCP301LSN40T1G pdf datasheet
- Download NCP301LSN40T1G datasheet
- NCP301LSN40T1G image
- NCP301LSN40T1G part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor NCP301LSN40T1G
- ON Semiconductor NCP301LSN40T1G
- Aptina / ON Semiconductor NCP301LSN40T1G
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor NCP301LSN40T1G
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor NCP301LSN40T1G
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor NCP301LSN40T1G
