NCP304LSQ46T1G
| Part Number | NCP304LSQ46T1G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC VOLT DETECT CMOS 4.6V SC-82AB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | NCP304, 305 |
| Voltage - Threshold | 4.6V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SC-82AB |
| Series | - |
| Reset Timeout | - |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Other Names | NCP304LSQ46T1G-ND NCP304LSQ46T1GOSTR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-82AB |
| Base Part Number | NCP304 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply NCP304LSQ46T1G, use the request quote form to request NCP304LSQ46T1G pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP304LSQ46T1G.The price and lead time for NCP304LSQ46T1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP304LSQ46T1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor NCP304LSQ46T1G
- NCP304LSQ46T1G data sheet
- NCP304LSQ46T1G datasheet
- NCP304LSQ46T1G pdf datasheet
- Download NCP304LSQ46T1G datasheet
- NCP304LSQ46T1G image
- NCP304LSQ46T1G part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor NCP304LSQ46T1G
- ON Semiconductor NCP304LSQ46T1G
- Aptina / ON Semiconductor NCP304LSQ46T1G
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor NCP304LSQ46T1G
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor NCP304LSQ46T1G
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor NCP304LSQ46T1G
