NCP81158MNTXG
Buy with confidence from Brilltron.com
NCP81158MNTXG is warrantied and traceable.| Part Number | NCP81158MNTXG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC MOSFET GATE DRIVER 8DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | NCP81158 |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Series | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | 16ns, 11ns |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Drivers | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.6V, 3.3V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | Non-Inverting |
| Gate Type | N-Channel, P-Channel MOSFET |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Detailed Description | Half-Bridge Gate Driver IC Non-Inverting |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | - |
| Channel Type | Synchronous |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply NCP81158MNTXG, use the request quote form to request NCP81158MNTXG pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCP81158MNTXG.The price and lead time for NCP81158MNTXG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NCP81158MNTXG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor NCP81158MNTXG
- NCP81158MNTXG data sheet
- NCP81158MNTXG datasheet
- NCP81158MNTXG pdf datasheet
- Download NCP81158MNTXG datasheet
- NCP81158MNTXG image
- NCP81158MNTXG part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor NCP81158MNTXG
- ON Semiconductor NCP81158MNTXG
- Aptina / ON Semiconductor NCP81158MNTXG
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor NCP81158MNTXG
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor NCP81158MNTXG
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor NCP81158MNTXG
