NLV74HC573ADWG
Buy with confidence from Brilltron.com
NLV74HC573ADWG is warrantied and traceable.| Part Number | NLV74HC573ADWG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC LATCH OCT 3ST NONINV 20SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MC74HC573A |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type | Tri-State |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 1 |
| Detailed Description | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-SOIC |
| Delay Time - Propagation | 26ns |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |
| Circuit | 8:8 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply NLV74HC573ADWG, use the request quote form to request NLV74HC573ADWG pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NLV74HC573ADWG.The price and lead time for NLV74HC573ADWG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NLV74HC573ADWG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor NLV74HC573ADWG
- NLV74HC573ADWG data sheet
- NLV74HC573ADWG datasheet
- NLV74HC573ADWG pdf datasheet
- Download NLV74HC573ADWG datasheet
- NLV74HC573ADWG image
- NLV74HC573ADWG part
- AMI Semiconductor / ON Semiconductor NLV74HC573ADWG
- ON Semiconductor NLV74HC573ADWG
- Aptina / ON Semiconductor NLV74HC573ADWG
- Catalyst Semiconductor / ON Semiconductor NLV74HC573ADWG
- PulseCore Semiconductor / ON Semiconductor NLV74HC573ADWG
- Sanyo Semiconductor / ON Semiconductor NLV74HC573ADWG
