A1302EUA-T
| Part Number | A1302EUA-T |
|---|---|
| Manufacturer | Allegro MicroSystems, LLC. |
| Description | SENSOR LINEAR ANALOG 3SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | A1301,02 |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 6 V |
| Technology | Hall Effect |
| Supplier Device Package | 3-SIP |
| Series | - |
| Sensing Range | - |
| Resolution | - |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 3-SSIP |
| Output Type | Analog Voltage |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | - |
| Detailed Description | Hall Effect Sensor Single Axis 3-SIP |
| Current - Supply (Max) | 11mA |
| Current - Output (Max) | 10mA |
| Bandwidth | 20kHz |
| Axis | Single |
Operation Guide
We can supply A1302EUA-T, use the request quote form to request A1302EUA-T pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number A1302EUA-T.The price and lead time for A1302EUA-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# A1302EUA-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Allegro MicroSystems, LLC. A1302EUA-T
- A1302EUA-T data sheet
- A1302EUA-T datasheet
- A1302EUA-T pdf datasheet
- Download A1302EUA-T datasheet
- A1302EUA-T image
- A1302EUA-T part
- Allegro MicroSystems, LLC. A1302EUA-T
- Allegro Microsystems Inc A1302EUA-T
- Allegro MicroSystems, LLC A1302EUA-T

