B1010SP0-1-R
| Part Number | B1010SP0-1-R |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | RF TXRX MOD BLUETOOTH TRACE ANT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | B1010SP0 DatasheetCortet™ BrochureB1010SP0-1x Brief |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 3.6 V |
| Utilized IC / Part | EM357 |
| Series | MeshConnect™ |
| Serial Interfaces | I²C, SPI, UART |
| Sensitivity | -94dBm |
| RF Family/Standard | Bluetooth |
| Protocol | Bluetooth v4.0 |
| Power - Output | 8dBm |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | Module |
| Other Names | B1010SP0-1-RTR |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Modulation | - |
| Memory Size | - |
| Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency | 2.4GHz |
| Data Rate | - |
| Current - Transmitting | 17mA ~ 54mA |
| Current - Receiving | 17mA ~ 24mA |
| Antenna Type | Integrated, Trace |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply B1010SP0-1-R, use the request quote form to request B1010SP0-1-R pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number B1010SP0-1-R.The price and lead time for B1010SP0-1-R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# B1010SP0-1-R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- CEL (California Eastern Laboratories) B1010SP0-1-R
- B1010SP0-1-R data sheet
- B1010SP0-1-R datasheet
- B1010SP0-1-R pdf datasheet
- Download B1010SP0-1-R datasheet
- B1010SP0-1-R image
- B1010SP0-1-R part
- CEL (California Eastern Laboratories) B1010SP0-1-R
- California Eastern Labs B1010SP0-1-R
- California Eastern Laboratories B1010SP0-1-R
- CEL B1010SP0-1-R
- CEL (California Eastern Laboratories) B1010SP0-1-R




