PS2805-4-A
Buy with confidence from Brilltron.com
PS2805-4-A is warrantied and traceable.| Part Number | PS2805-4-A |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | OPTOISO 2.5KV 4CH TRANS 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Optocoupler Design GuideOptocouplers with Options GuidePS2805-1, PS2805-4Optocouplers + SSR Brochure |
| Voltage - Output (Max) | 80V |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.1V |
| Vce Saturation (Max) | 300mV |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | - |
| Series | NEPOC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 3µs, 5µs |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | Transistor |
| Other Names | PS2805-4A PS28054A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Number of Channels | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | AC, DC |
| Detailed Description | Optoisolator Transistor Output 2500Vrms 4 Channel |
| Current Transfer Ratio (Min) | 80% @ 5mA |
| Current Transfer Ratio (Max) | 600% @ 5mA |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply PS2805-4-A, use the request quote form to request PS2805-4-A pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS2805-4-A.The price and lead time for PS2805-4-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PS2805-4-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- CEL (California Eastern Laboratories) PS2805-4-A
- PS2805-4-A data sheet
- PS2805-4-A datasheet
- PS2805-4-A pdf datasheet
- Download PS2805-4-A datasheet
- PS2805-4-A image
- PS2805-4-A part
- CEL (California Eastern Laboratories) PS2805-4-A
- California Eastern Labs PS2805-4-A
- California Eastern Laboratories PS2805-4-A
- CEL PS2805-4-A
- CEL (California Eastern Laboratories) PS2805-4-A




