1.5SMC100CA TR13
| Part Number | 1.5SMC100CA TR13 |
|---|---|
| Manufacturer | Central Semiconductor |
| Description | TVS DIODE 85.5V 137V SMC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 1.5SMC6.8CA thru 1.5SMC220CA |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 85.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 137V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 95V |
| Type | Zener |
| Supplier Device Package | SMC |
| Series | - |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Other Names | 1.5SMC100CA TR13 PBFREE 1.5SMC100CA TR13-TR 1.5SMC100CA TR13-TR-ND 1.5SMC100CATR13-TR |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 11A |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Applications | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 1.5SMC100CA TR13, use the request quote form to request 1.5SMC100CA TR13 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1.5SMC100CA TR13.The price and lead time for 1.5SMC100CA TR13 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1.5SMC100CA TR13.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Central Semiconductor 1.5SMC100CA TR13
- 1.5SMC100CA TR13 data sheet
- 1.5SMC100CA TR13 datasheet
- 1.5SMC100CA TR13 pdf datasheet
- Download 1.5SMC100CA TR13 datasheet
- 1.5SMC100CA TR13 image
- 1.5SMC100CA TR13 part
- Central Semiconductor 1.5SMC100CA TR13
- Central Semiconductor Corp 1.5SMC100CA TR13
