S25FL064LABNFI010
| Part Number | S25FL064LABNFI010 |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC FLASH 64M SPI 108MHZ 8WSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | S25FL064L Series |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Technology | FLASH - NOR |
| Supplier Device Package | 8-WSON (5x6) |
| Series | FL-L |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Other Names | 428-4469 S25FL064LABNFI010-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Size | 64Mb (8M x 8) |
| Memory Interface | SPI - Quad I/O, QPI |
| Memory Format | FLASH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | FLASH - NOR Memory IC 64Mb (8M x 8) SPI - Quad I/O, QPI 108MHz 8-WSON (5x6) |
| Clock Frequency | 108MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply S25FL064LABNFI010, use the request quote form to request S25FL064LABNFI010 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S25FL064LABNFI010.The price and lead time for S25FL064LABNFI010 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# S25FL064LABNFI010.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Cypress Semiconductor S25FL064LABNFI010
- S25FL064LABNFI010 data sheet
- S25FL064LABNFI010 datasheet
- S25FL064LABNFI010 pdf datasheet
- Download S25FL064LABNFI010 datasheet
- S25FL064LABNFI010 image
- S25FL064LABNFI010 part
- Cypress Semiconductor S25FL064LABNFI010
- Cypress Semiconductor Corp S25FL064LABNFI010
