S25FL132K0XMFN010
Buy with confidence from Brilltron.com
S25FL132K0XMFN010 is warrantied and traceable.| Part Number | S25FL132K0XMFN010 |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC FLASH 32M SPI 108MHZ 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Write Cycle Time - Word, Page | 3ms |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Technology | FLASH - NOR |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | FL1-K |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Size | 32Mb (4M x 8) |
| Memory Interface | SPI - Quad I/O |
| Memory Format | FLASH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | FLASH - NOR Memory IC 32Mb (4M x 8) SPI - Quad I/O 108MHz 8-SOIC |
| Clock Frequency | 108MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply S25FL132K0XMFN010, use the request quote form to request S25FL132K0XMFN010 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S25FL132K0XMFN010.The price and lead time for S25FL132K0XMFN010 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# S25FL132K0XMFN010.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Cypress Semiconductor S25FL132K0XMFN010
- S25FL132K0XMFN010 data sheet
- S25FL132K0XMFN010 datasheet
- S25FL132K0XMFN010 pdf datasheet
- Download S25FL132K0XMFN010 datasheet
- S25FL132K0XMFN010 image
- S25FL132K0XMFN010 part
- Cypress Semiconductor S25FL132K0XMFN010
- Cypress Semiconductor Corp S25FL132K0XMFN010
