5219246F
| Part Number | 5219246F |
|---|---|
| Manufacturer | Dialight |
| Description | LED RED DIFF 5MM ROUND T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 521-92(46,48,50), 521-9704 |
| Wavelength - Peak | 7mcd |
| Wavelength - Dominant | Diffused |
| Voltage - Breakdown | T-1 3/4 |
| Size / Dimension | - |
| Series | 521 |
| RoHS Status | Bulk |
| Polarization | Radial |
| Other Names | 521-9246F 521-9246F-ND |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
| Manufacturer Part Number | 5219246F |
| MSCP (Mean Spherical Candle Power) | 60° |
| Lens Transparency | Red |
| Internal Connection | 635nm |
| Height (Max) | 9.57mm |
| Features | - |
| Expanded Description | Red LED Indication - Discrete 2.2V Radial |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10mA |
| Description | LED RED DIFF 5MM ROUND T/H |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 2.2V |
| Color | Red |
| CCT (K) | - |
| Bulb | Round with Domed Top, 4.83mm |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 5219246F, use the request quote form to request 5219246F pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 5219246F.The price and lead time for 5219246F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 5219246F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Dialight 5219246F
- 5219246F data sheet
- 5219246F datasheet
- 5219246F pdf datasheet
- Download 5219246F datasheet
- 5219246F image
- 5219246F part
- Dialight 5219246F

