74LVC2G02HK3-7
Buy with confidence from Brilltron.com
74LVC2G02HK3-7 is warrantied and traceable.| Part Number | 74LVC2G02HK3-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | IC GATE NOR 2CH 2-INP DFN1410-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 74LVC2G02 |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | X2-DFN1410-8 |
| Series | 74LVC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-XFDFN |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5.5ns @ 5V, 50pF |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Logic Type | NOR Gate |
| Logic Level - Low | - |
| Logic Level - High | - |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | - |
| Detailed Description | NOR Gate IC 2 Channel X2-DFN1410-8 |
| Current - Quiescent (Max) | 40µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 74LVC2G02HK3-7, use the request quote form to request 74LVC2G02HK3-7 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74LVC2G02HK3-7.The price and lead time for 74LVC2G02HK3-7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74LVC2G02HK3-7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Diodes Incorporated 74LVC2G02HK3-7
- 74LVC2G02HK3-7 data sheet
- 74LVC2G02HK3-7 datasheet
- 74LVC2G02HK3-7 pdf datasheet
- Download 74LVC2G02HK3-7 datasheet
- 74LVC2G02HK3-7 image
- 74LVC2G02HK3-7 part
- Diodes Incorporated 74LVC2G02HK3-7
- Diodes Inc 74LVC2G02HK3-7
- Pericom Semiconductor 74LVC2G02HK3-7
- Zetex Semiconductors (Diodes Incorporated) 74LVC2G02HK3-7

