DDZ9678-7
| Part Number | DDZ9678-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | DIODE ZENER 1.8V 500MW SOD123 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | DDZ9689 - DDZ9717 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.8V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA |
| Tolerance | ±5% |
| Supplier Device Package | SOD-123 |
| Series | - |
| Power - Max | 500mW |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | SOD-123 |
| Other Names | DDZ9678DICT |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Zener Diode 1.8V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 7.5µA @ 1V |
| Base Part Number | DDZ9678 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply DDZ9678-7, use the request quote form to request DDZ9678-7 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DDZ9678-7.The price and lead time for DDZ9678-7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DDZ9678-7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Diodes Incorporated DDZ9678-7
- DDZ9678-7 data sheet
- DDZ9678-7 datasheet
- DDZ9678-7 pdf datasheet
- Download DDZ9678-7 datasheet
- DDZ9678-7 image
- DDZ9678-7 part
- Diodes Incorporated DDZ9678-7
- Diodes Inc DDZ9678-7
- Pericom Semiconductor DDZ9678-7
- Zetex Semiconductors (Diodes Incorporated) DDZ9678-7

