DMN1019UVT-7
| Part Number | DMN1019UVT-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | MOSFET N-CH 12V 10.7A TSOT26 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | DMN1019UVT |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 800mV @ 250µA |
| Vgs (Max) | ±8V |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package | TSOT-26 |
| Series | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 10 mOhm @ 9.7A, 4.5V |
| Power Dissipation (Max) | 1.73W (Ta) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Other Names | DMN1019UVT-7DITR |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2588pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 50.4nC @ 8V |
| FET Type | N-Channel |
| FET Feature | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 1.2V, 4.5V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 12V |
| Detailed Description | N-Channel 12V 10.7A (Ta) 1.73W (Ta) Surface Mount TSOT-26 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 10.7A (Ta) |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply DMN1019UVT-7, use the request quote form to request DMN1019UVT-7 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DMN1019UVT-7.The price and lead time for DMN1019UVT-7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DMN1019UVT-7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Diodes Incorporated DMN1019UVT-7
- DMN1019UVT-7 data sheet
- DMN1019UVT-7 datasheet
- DMN1019UVT-7 pdf datasheet
- Download DMN1019UVT-7 datasheet
- DMN1019UVT-7 image
- DMN1019UVT-7 part
- Diodes Incorporated DMN1019UVT-7
- Diodes Inc DMN1019UVT-7
- Pericom Semiconductor DMN1019UVT-7
- Zetex Semiconductors (Diodes Incorporated) DMN1019UVT-7

