ZXTP25020DFLTA
| Part Number | ZXTP25020DFLTA |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | TRANS PNP 20V 1.5A SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ZXTP25020DFL |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 260mV @ 400mA, 4A |
| Transistor Type | PNP |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Power - Max | 350mW |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names | ZXTP25020DFLCT ZXTP25020DFLCT-ND ZXTP25020DFLTACT |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition | 290MHz |
| Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor PNP 20V 1.5A 290MHz 350mW Surface Mount SOT-23-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 300 @ 10mA, 2V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1.5A |
| Base Part Number | ZXTP25020D |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ZXTP25020DFLTA, use the request quote form to request ZXTP25020DFLTA pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZXTP25020DFLTA.The price and lead time for ZXTP25020DFLTA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZXTP25020DFLTA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Diodes Incorporated ZXTP25020DFLTA
- ZXTP25020DFLTA data sheet
- ZXTP25020DFLTA datasheet
- ZXTP25020DFLTA pdf datasheet
- Download ZXTP25020DFLTA datasheet
- ZXTP25020DFLTA image
- ZXTP25020DFLTA part
- Diodes Incorporated ZXTP25020DFLTA
- Diodes Inc ZXTP25020DFLTA
- Pericom Semiconductor ZXTP25020DFLTA
- Zetex Semiconductors (Diodes Incorporated) ZXTP25020DFLTA
