BZT52B4V7-G3-18
BZT52B4V7-G3-18
Buy with confidence from Brilltron.com
BZT52B4V7-G3-18 is warrantied and traceable.
Part Number BZT52B4V7-G3-18
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Datasheets BZT52-G Series
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7V
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-123
Series Automotive, AEC-Q101
Power - Max 410mW
Packaging Tape & Reel (TR)
Package / Case SOD-123
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Mounting Type Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time 49 Weeks
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms
Detailed Description Zener Diode 4.7V 410mW ±2% Surface Mount SOD-123