MBR20H200CT-E3/45
| Part Number | MBR20H200CT-E3/45 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO220 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Packaging InformationMBR(F,H)20H200CT |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 880mV @ 10A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Other Names | MBR20H200CT-E3/45-ND MBR20H200CT-E3/45GI MBR20H200CTE345 |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 10A Through Hole TO-220-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 200V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
Operation Guide
We can supply MBR20H200CT-E3/45, use the request quote form to request MBR20H200CT-E3/45 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MBR20H200CT-E3/45.The price and lead time for MBR20H200CT-E3/45 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MBR20H200CT-E3/45.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Electro-Films (EFI) / Vishay MBR20H200CT-E3/45
- MBR20H200CT-E3/45 data sheet
- MBR20H200CT-E3/45 datasheet
- MBR20H200CT-E3/45 pdf datasheet
- Download MBR20H200CT-E3/45 datasheet
- MBR20H200CT-E3/45 image
- MBR20H200CT-E3/45 part
- Electro-Films (EFI) / Vishay MBR20H200CT-E3/45
- Electro-Films (EFI) / Vishay MBR20H200CT-E3/45
- Vishay Electro-Films MBR20H200CT-E3/45
- Phoenix Passive Components / Vishay MBR20H200CT-E3/45


