MBRB20H60CTHE3_A/I
Buy with confidence from Brilltron.com
MBRB20H60CTHE3_A/I is warrantied and traceable.| Part Number | MBRB20H60CTHE3_A/I |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO263AB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MBRB20H60CT |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 710mV @ 10A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60V |
| Supplier Device Package | TO-263AB |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 60V 10A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100µA @ 60V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MBRB20H60CTHE3_A/I, use the request quote form to request MBRB20H60CTHE3_A/I pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MBRB20H60CTHE3_A/I.The price and lead time for MBRB20H60CTHE3_A/I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MBRB20H60CTHE3_A/I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Electro-Films (EFI) / Vishay MBRB20H60CTHE3_A/I
- MBRB20H60CTHE3_A/I data sheet
- MBRB20H60CTHE3_A/I datasheet
- MBRB20H60CTHE3_A/I pdf datasheet
- Download MBRB20H60CTHE3_A/I datasheet
- MBRB20H60CTHE3_A/I image
- MBRB20H60CTHE3_A/I part
- Electro-Films (EFI) / Vishay MBRB20H60CTHE3_A/I
- Electro-Films (EFI) / Vishay MBRB20H60CTHE3_A/I
- Vishay Electro-Films MBRB20H60CTHE3_A/I
- Phoenix Passive Components / Vishay MBRB20H60CTHE3_A/I

