P4SMA36CAHE3/5A
| Part Number | P4SMA36CAHE3/5A |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | TVS DIODE 30.8V 49.9V DO214AC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Packaging InformationP4SMA Series |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 30.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 49.9V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 34.2V |
| Type | Zener |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, P4SMA, TransZorb® |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Other Names | P4SMA36CAHE3/5A-ND P4SMA36CAHE3/5AGITR |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 8A |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Base Part Number | P4SMA |
| Applications | Automotive |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P4SMA36CAHE3/5A, use the request quote form to request P4SMA36CAHE3/5A pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P4SMA36CAHE3/5A.The price and lead time for P4SMA36CAHE3/5A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P4SMA36CAHE3/5A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Electro-Films (EFI) / Vishay P4SMA36CAHE3/5A
- P4SMA36CAHE3/5A data sheet
- P4SMA36CAHE3/5A datasheet
- P4SMA36CAHE3/5A pdf datasheet
- Download P4SMA36CAHE3/5A datasheet
- P4SMA36CAHE3/5A image
- P4SMA36CAHE3/5A part
- Electro-Films (EFI) / Vishay P4SMA36CAHE3/5A
- Electro-Films (EFI) / Vishay P4SMA36CAHE3/5A
- Vishay Electro-Films P4SMA36CAHE3/5A
- Phoenix Passive Components / Vishay P4SMA36CAHE3/5A
