P6SMB27CA-E3/5B
| Part Number | P6SMB27CA-E3/5B |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | TVS DIODE 23.1V 37.5V DO214AA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Packaging InformationP6SMB Series |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 23.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 37.5V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 25.7V |
| Type | Zener |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Series | P6SMB, TransZorb® |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 16A |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Base Part Number | P6SMB |
| Applications | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply P6SMB27CA-E3/5B, use the request quote form to request P6SMB27CA-E3/5B pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P6SMB27CA-E3/5B.The price and lead time for P6SMB27CA-E3/5B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# P6SMB27CA-E3/5B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Electro-Films (EFI) / Vishay P6SMB27CA-E3/5B
- P6SMB27CA-E3/5B data sheet
- P6SMB27CA-E3/5B datasheet
- P6SMB27CA-E3/5B pdf datasheet
- Download P6SMB27CA-E3/5B datasheet
- P6SMB27CA-E3/5B image
- P6SMB27CA-E3/5B part
- Electro-Films (EFI) / Vishay P6SMB27CA-E3/5B
- Electro-Films (EFI) / Vishay P6SMB27CA-E3/5B
- Vishay Electro-Films P6SMB27CA-E3/5B
- Phoenix Passive Components / Vishay P6SMB27CA-E3/5B

