V60200PG-E3/45
| Part Number | V60200PG-E3/45 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO247 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | V60200PG |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.48V @ 30A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Supplier Device Package | TO-247AD (TO-3P) |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Series | TMBS® |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 30A Through Hole TO-3P-3, SC-65-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200µA @ 200V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A |
Operation Guide
We can supply V60200PG-E3/45, use the request quote form to request V60200PG-E3/45 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number V60200PG-E3/45.The price and lead time for V60200PG-E3/45 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# V60200PG-E3/45.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Electro-Films (EFI) / Vishay V60200PG-E3/45
- V60200PG-E3/45 data sheet
- V60200PG-E3/45 datasheet
- V60200PG-E3/45 pdf datasheet
- Download V60200PG-E3/45 datasheet
- V60200PG-E3/45 image
- V60200PG-E3/45 part
- Electro-Films (EFI) / Vishay V60200PG-E3/45
- Electro-Films (EFI) / Vishay V60200PG-E3/45
- Vishay Electro-Films V60200PG-E3/45
- Phoenix Passive Components / Vishay V60200PG-E3/45
