RX-8025NB:AA3 PURE SN
| Part Number | RX-8025NB:AA3 PURE SN |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | IC RTC CLK/CALENDAR I2C 22-SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Product Configuration GuideRX-8025(SA,NB) Datasheet |
| Voltage - Supply, Battery | - |
| Voltage - Supply | 1.7 V ~ 5.5 V |
| Type | Clock/Calendar |
| Time Format | HH:MM:SS (12/24 hr) |
| Supplier Device Package | 22-SON (5x6) |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 22-LFDFN |
| Other Names | 829575 NB10-029575 Q41802592000112 RX-8025NBAA3 PURE SN RX-8025NBAA3PURESN RX8025NB:AA3PURESN SER3778TR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Memory Size | - |
| Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Features | Alarm, Leap Year |
| Detailed Description | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar I²C, 2-Wire Serial 22-LFDFN |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Current - Timekeeping (Max) | 1.2µA ~ 1.8µA @ 3V ~ 5V |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply RX-8025NB:AA3 PURE SN, use the request quote form to request RX-8025NB:AA3 PURE SN pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RX-8025NB:AA3 PURE SN.The price and lead time for RX-8025NB:AA3 PURE SN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RX-8025NB:AA3 PURE SN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Epson RX-8025NB:AA3 PURE SN
- RX-8025NB:AA3 PURE SN data sheet
- RX-8025NB:AA3 PURE SN datasheet
- RX-8025NB:AA3 PURE SN pdf datasheet
- Download RX-8025NB:AA3 PURE SN datasheet
- RX-8025NB:AA3 PURE SN image
- RX-8025NB:AA3 PURE SN part
- Epson RX-8025NB:AA3 PURE SN
- Epson Company RX-8025NB:AA3 PURE SN
- Epson Electronics America Inc-Semiconductor Div RX-8025NB:AA3 PURE SN


