IDT71V124SA20TYI8
| Part Number | IDT71V124SA20TYI8 |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SRAM 1M PARALLEL 32SOJ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | IDT71V124SA,HSA |
| Write Cycle Time - Word, Page | 20ns |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Technology | SRAM - Asynchronous |
| Supplier Device Package | 32-SOJ |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 32-BSOJ (0.300", 7.62mm Width) |
| Other Names | 71V124SA20TYI8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Size | 1Mb (128K x 8) |
| Memory Interface | Parallel |
| Memory Format | SRAM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description | SRAM - Asynchronous Memory IC 1Mb (128K x 8) Parallel 20ns 32-SOJ |
| Base Part Number | IDT71V124 |
| Access Time | 20ns |
Operation Guide
We can supply IDT71V124SA20TYI8, use the request quote form to request IDT71V124SA20TYI8 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IDT71V124SA20TYI8.The price and lead time for IDT71V124SA20TYI8 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# IDT71V124SA20TYI8.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- IDT (Integrated Device Technology) IDT71V124SA20TYI8
- IDT71V124SA20TYI8 data sheet
- IDT71V124SA20TYI8 datasheet
- IDT71V124SA20TYI8 pdf datasheet
- Download IDT71V124SA20TYI8 datasheet
- IDT71V124SA20TYI8 image
- IDT71V124SA20TYI8 part
- IDT (Integrated Device Technology) IDT71V124SA20TYI8
- IDT IDT71V124SA20TYI8
- IDT (Integrated Device Technology) IDT71V124SA20TYI8
- IDT, Integrated Device Technology Inc IDT71V124SA20TYI8
- Integrated Device Technology (IDT) IDT71V124SA20TYI8
