EP1K50QC208-1
| Part Number | EP1K50QC208-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Intel® FPGAs |
| Description | IC FPGA 147 I/O 208QFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | ACEX 1K PLD Family208-PQFP Pkg Info |
| Voltage - Supply | 2.375 V ~ 2.625 V |
| Total RAM Bits | 40960 |
| Supplier Device Package | 208-PQFP (28x28) |
| Series | ACEX-1K® |
| Package / Case | 208-BFQFP |
| Other Names | 544-1007 EP1K50QC2081 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Logic Elements/Cells | 2880 |
| Number of LABs/CLBs | 360 |
| Number of I/O | 147 |
| Number of Gates | 199000 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Base Part Number | EP1K50 |
Operation Guide
We can supply EP1K50QC208-1, use the request quote form to request EP1K50QC208-1 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EP1K50QC208-1.The price and lead time for EP1K50QC208-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EP1K50QC208-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Intel® FPGAs EP1K50QC208-1
- EP1K50QC208-1 data sheet
- EP1K50QC208-1 datasheet
- EP1K50QC208-1 pdf datasheet
- Download EP1K50QC208-1 datasheet
- EP1K50QC208-1 image
- EP1K50QC208-1 part
- Intel® FPGAs EP1K50QC208-1


