BC848BL3E6327XTMA1
Buy with confidence from Brilltron.com
BC848BL3E6327XTMA1 is warrantied and traceable.| Part Number | BC848BL3E6327XTMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANS NPN 30V 0.1A SOT 23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | BC847 thru BC850 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 5mA, 100mA |
| Transistor Type | NPN |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Power - Max | 250mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names | BC 848BL3 E6327 BC848BL3E63267 BC848BL3E63267-ND BC848BL3E6327 BC848BL3E6327-ND BC848BL3E6327XT BC848BL3E6327XT-ND BC848BL3E6327XTMA1TR Q1911757 SP000013554 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition | 250MHz |
| Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 30V 100mA 250MHz 250mW Surface Mount SOT-23-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 2mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply BC848BL3E6327XTMA1, use the request quote form to request BC848BL3E6327XTMA1 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BC848BL3E6327XTMA1.The price and lead time for BC848BL3E6327XTMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BC848BL3E6327XTMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- International Rectifier (Infineon Technologies) BC848BL3E6327XTMA1
- BC848BL3E6327XTMA1 data sheet
- BC848BL3E6327XTMA1 datasheet
- BC848BL3E6327XTMA1 pdf datasheet
- Download BC848BL3E6327XTMA1 datasheet
- BC848BL3E6327XTMA1 image
- BC848BL3E6327XTMA1 part
- International Rectifier (Infineon Technologies) BC848BL3E6327XTMA1
- International Rectifier BC848BL3E6327XTMA1
- Infineon Technologies BC848BL3E6327XTMA1
- International Rectifier (Infineon Technologies) BC848BL3E6327XTMA1
- IR (Infineon Technologies) BC848BL3E6327XTMA1



