CD74HCT109MG4
Buy with confidence from Brilltron.com
CD74HCT109MG4 is warrantied and traceable.| Part Number | CD74HCT109MG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC FF JK TYPE DUAL 1BIT 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | JK Type |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Series | 74HCT |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Differential |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 40ns @ 4.5V, 50pF |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance | 10pF |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Current - Quiescent (Iq) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Clock Frequency | 54MHz |
| Base Part Number | 74HCT109 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply CD74HCT109MG4, use the request quote form to request CD74HCT109MG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CD74HCT109MG4.The price and lead time for CD74HCT109MG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CD74HCT109MG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- CD74HCT109MG4
- CD74HCT109MG4 data sheet
- CD74HCT109MG4 datasheet
- CD74HCT109MG4 pdf datasheet
- Download CD74HCT109MG4 datasheet
- CD74HCT109MG4 image
- CD74HCT109MG4 part

