CD74HCT137MTG4
Buy with confidence from Brilltron.com
CD74HCT137MTG4 is warrantied and traceable.| Part Number | CD74HCT137MTG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC 3-8 LINE DECODER/DEMUX 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | 74HCT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 1 |
| Detailed Description | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-SOIC |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Circuit | 1 x 3:8 |
| Base Part Number | 74HCT137 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply CD74HCT137MTG4, use the request quote form to request CD74HCT137MTG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CD74HCT137MTG4.The price and lead time for CD74HCT137MTG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CD74HCT137MTG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- CD74HCT137MTG4
- CD74HCT137MTG4 data sheet
- CD74HCT137MTG4 datasheet
- CD74HCT137MTG4 pdf datasheet
- Download CD74HCT137MTG4 datasheet
- CD74HCT137MTG4 image
- CD74HCT137MTG4 part

