CY74FCT273CTSOCTG4
Buy with confidence from Brilltron.com
CY74FCT273CTSOCTG4 is warrantied and traceable.| Part Number | CY74FCT273CTSOCTG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Type | D-Type |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Series | 74FCT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type | Non-Inverted |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5.8ns @ 5V, 50pF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance | 5pF |
| Function | Master Reset |
| Current - Quiescent (Iq) | 200µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Base Part Number | 74FCT273 |
Operation Guide
We can supply CY74FCT273CTSOCTG4, use the request quote form to request CY74FCT273CTSOCTG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CY74FCT273CTSOCTG4.The price and lead time for CY74FCT273CTSOCTG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CY74FCT273CTSOCTG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- CY74FCT273CTSOCTG4
- CY74FCT273CTSOCTG4 data sheet
- CY74FCT273CTSOCTG4 datasheet
- CY74FCT273CTSOCTG4 pdf datasheet
- Download CY74FCT273CTSOCTG4 datasheet
- CY74FCT273CTSOCTG4 image
- CY74FCT273CTSOCTG4 part

