CY74FCT841CTSOCE4
Buy with confidence from Brilltron.com
CY74FCT841CTSOCE4 is warrantied and traceable.| Part Number | CY74FCT841CTSOCE4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC 10BIT LATCH 3-STATE 24-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Series | 74FCT |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type | Tri-State |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 1 |
| Detailed Description | D-Type Transparent Latch 1 Channel 10:10 IC Tri-State 24-SOIC |
| Delay Time - Propagation | 1.5ns |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Circuit | 10:10 |
| Base Part Number | 74FCT841 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply CY74FCT841CTSOCE4, use the request quote form to request CY74FCT841CTSOCE4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CY74FCT841CTSOCE4.The price and lead time for CY74FCT841CTSOCE4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CY74FCT841CTSOCE4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- CY74FCT841CTSOCE4
- CY74FCT841CTSOCE4 data sheet
- CY74FCT841CTSOCE4 datasheet
- CY74FCT841CTSOCE4 pdf datasheet
- Download CY74FCT841CTSOCE4 datasheet
- CY74FCT841CTSOCE4 image
- CY74FCT841CTSOCE4 part

