DAC5675AIPHPG4
Buy with confidence from Brilltron.com
DAC5675AIPHPG4 is warrantied and traceable.| Part Number | DAC5675AIPHPG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DAC 14BIT 400MSPS 48-HTQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Digital | 3.15 V ~ 3.6 V |
| Voltage - Supply, Analog | 3.15 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 48-HTQFP (7x7) |
| Settling Time | 12ns (Typ) |
| Series | - |
| Reference Type | External, Internal |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 48-TQFP Exposed Pad |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Number of Bits | 14 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| INL/DNL (LSB) | ±1.5, ±0.6 |
| Differential Output | Yes |
| Detailed Description | 14 Bit Digital to Analog Converter 1 48-HTQFP (7x7) |
| Data Interface | LVDS - Parallel |
| Base Part Number | DAC5675 |
| Architecture | Current Source |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply DAC5675AIPHPG4, use the request quote form to request DAC5675AIPHPG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DAC5675AIPHPG4.The price and lead time for DAC5675AIPHPG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DAC5675AIPHPG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- DAC5675AIPHPG4
- DAC5675AIPHPG4 data sheet
- DAC5675AIPHPG4 datasheet
- DAC5675AIPHPG4 pdf datasheet
- Download DAC5675AIPHPG4 datasheet
- DAC5675AIPHPG4 image
- DAC5675AIPHPG4 part

