DRV8881PPWP
Buy with confidence from Brilltron.com
DRV8881PPWP is warrantied and traceable.| Part Number | DRV8881PPWP |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC STEPPER MOTOR DVR 2A 28HTSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 6.5 V ~ 45 V |
| Voltage - Load | 6.5 V ~ 45 V |
| Technology | Power MOSFET |
| Supplier Device Package | 28-HTSSOP |
| Step Resolution | - |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface | Parallel |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description | Bipolar Motor Driver Power MOSFET Parallel 28-HTSSOP |
| Current - Output | 1.4A |
| Applications | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply DRV8881PPWP, use the request quote form to request DRV8881PPWP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DRV8881PPWP.The price and lead time for DRV8881PPWP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DRV8881PPWP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- DRV8881PPWP
- DRV8881PPWP data sheet
- DRV8881PPWP datasheet
- DRV8881PPWP pdf datasheet
- Download DRV8881PPWP datasheet
- DRV8881PPWP image
- DRV8881PPWP part

