INA2128U/1KG4
Buy with confidence from Brilltron.com
INA2128U/1KG4 is warrantied and traceable.| Part Number | INA2128U/1KG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP INSTR 1.3MHZ 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 36 V, ±2.25 V ~ 18 V |
| Voltage - Input Offset | 10µV |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Slew Rate | 4 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type | - |
| Other Names | INA2128U/1KE4 INA2128U/1KE4-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Instrumentation Amplifier 2 Circuit 16-SOIC |
| Current - Supply | 1.4mA |
| Current - Output / Channel | 15mA |
| Current - Input Bias | 20nA |
| Base Part Number | INA2128 |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| -3db Bandwidth | 1.3MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply INA2128U/1KG4, use the request quote form to request INA2128U/1KG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA2128U/1KG4.The price and lead time for INA2128U/1KG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# INA2128U/1KG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- INA2128U/1KG4
- INA2128U/1KG4 data sheet
- INA2128U/1KG4 datasheet
- INA2128U/1KG4 pdf datasheet
- Download INA2128U/1KG4 datasheet
- INA2128U/1KG4 image
- INA2128U/1KG4 part

