LM10CH/NOPB
Buy with confidence from Brilltron.com
LM10CH/NOPB is warrantied and traceable.| Part Number | LM10CH/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP GP TO8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.1 V ~ 40 V, ±0.55 V ~ 20 V |
| Voltage - Input Offset | 500µV |
| Supplier Device Package | TO-99-8 |
| Slew Rate | - |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | TO-99-8 Metal Can |
| Output Type | - |
| Other Names | *LM10CH/NOPB LM10CHNOPB |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 1 Circuit TO-99-8 |
| Current - Supply | 300µA |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Current - Input Bias | 12nA |
| Base Part Number | LM10 |
| Amplifier Type | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LM10CH/NOPB, use the request quote form to request LM10CH/NOPB pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM10CH/NOPB.The price and lead time for LM10CH/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM10CH/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- LM10CH/NOPB
- LM10CH/NOPB data sheet
- LM10CH/NOPB datasheet
- LM10CH/NOPB pdf datasheet
- Download LM10CH/NOPB datasheet
- LM10CH/NOPB image
- LM10CH/NOPB part

