LM358PWG4
Buy with confidence from Brilltron.com
LM358PWG4 is warrantied and traceable.| Part Number | LM358PWG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP GP 700KHZ 8TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3 V ~ 32 V, ±1.5 V ~ 16 V |
| Voltage - Input Offset | 3mV |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Slew Rate | 0.3 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 700kHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-TSSOP |
| Current - Supply | 1mA |
| Current - Input Bias | 20nA |
| Base Part Number | LM358 |
| Amplifier Type | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LM358PWG4, use the request quote form to request LM358PWG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM358PWG4.The price and lead time for LM358PWG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM358PWG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- LM358PWG4
- LM358PWG4 data sheet
- LM358PWG4 datasheet
- LM358PWG4 pdf datasheet
- Download LM358PWG4 datasheet
- LM358PWG4 image
- LM358PWG4 part


