LM709H
Buy with confidence from Brilltron.com
LM709H is warrantied and traceable.| Part Number | LM709H |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP GP TO99-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±9 V ~ 15 V |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Supplier Device Package | TO-5-8 |
| Slew Rate | 0.25 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | TO-205AA, TO-5-8 Metal Can |
| Output Type | - |
| Other Names | *LM709H |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 1 Circuit TO-5-8 |
| Current - Supply | 2.6mA |
| Current - Input Bias | 200nA |
| Base Part Number | LM709 |
| Amplifier Type | General Purpose |
Operation Guide
We can supply LM709H, use the request quote form to request LM709H pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM709H.The price and lead time for LM709H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM709H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- LM709H
- LM709H data sheet
- LM709H datasheet
- LM709H pdf datasheet
- Download LM709H datasheet
- LM709H image
- LM709H part

