LMV324MTX
Buy with confidence from Brilltron.com
LMV324MTX is warrantied and traceable.| Part Number | LMV324MTX |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 5.5 V, ±1.35 V ~ 2.75 V |
| Voltage - Input Offset | 1.7mV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Slew Rate | 1 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Other Names | LMV324MTXTR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP |
| Current - Supply | 410µA |
| Current - Output / Channel | 160mA |
| Current - Input Bias | 15nA |
| Base Part Number | LMV324 |
| Amplifier Type | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LMV324MTX, use the request quote form to request LMV324MTX pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LMV324MTX.The price and lead time for LMV324MTX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LMV324MTX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- LMV324MTX
- LMV324MTX data sheet
- LMV324MTX datasheet
- LMV324MTX pdf datasheet
- Download LMV324MTX datasheet
- LMV324MTX image
- LMV324MTX part


