MAX3221IDBR
Buy with confidence from Brilltron.com
MAX3221IDBR is warrantied and traceable.| Part Number | MAX3221IDBR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DRVR/RCVR RS-232 1-CH 16-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type | Transceiver |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Series | - |
| Receiver Hysteresis | 500mV |
| Protocol | RS232 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Other Names | 296-9595-1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex | Full |
| Detailed Description | 1/1 Transceiver Full RS232 16-SSOP |
| Data Rate | 250kbps |
| Base Part Number | MAX3221 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MAX3221IDBR, use the request quote form to request MAX3221IDBR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX3221IDBR.The price and lead time for MAX3221IDBR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX3221IDBR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- MAX3221IDBR
- MAX3221IDBR data sheet
- MAX3221IDBR datasheet
- MAX3221IDBR pdf datasheet
- Download MAX3221IDBR datasheet
- MAX3221IDBR image
- MAX3221IDBR part


