MAX3243ECPWRG4
Buy with confidence from Brilltron.com
MAX3243ECPWRG4 is warrantied and traceable.| Part Number | MAX3243ECPWRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type | Transceiver |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Series | - |
| Receiver Hysteresis | 500mV |
| Protocol | RS232 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers | 3/5 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex | Full |
| Detailed Description | 3/5 Transceiver Full RS232 28-TSSOP |
| Data Rate | 500kbps |
| Base Part Number | MAX3243E |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MAX3243ECPWRG4, use the request quote form to request MAX3243ECPWRG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX3243ECPWRG4.The price and lead time for MAX3243ECPWRG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX3243ECPWRG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- MAX3243ECPWRG4
- MAX3243ECPWRG4 data sheet
- MAX3243ECPWRG4 datasheet
- MAX3243ECPWRG4 pdf datasheet
- Download MAX3243ECPWRG4 datasheet
- MAX3243ECPWRG4 image
- MAX3243ECPWRG4 part


