MSP430A065IRBHR
Buy with confidence from Brilltron.com
MSP430A065IRBHR is warrantied and traceable.| Part Number | MSP430A065IRBHR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32VQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 32-VQFN (5x5) |
| Speed | 8MHz |
| Series | MSP430x1xx |
| RAM Size | 256 x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8 + 256B) |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O | 22 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | - |
| Detailed Description | MSP430 MSP430x1xx Microcontroller IC 16-Bit 8MHz 8KB (8K x 8 + 256B) FLASH 32-VQFN (5x5) |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Core Size | 16-Bit |
| Core Processor | MSP430 |
| Connectivity | SPI, UART/USART |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MSP430A065IRBHR, use the request quote form to request MSP430A065IRBHR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MSP430A065IRBHR.The price and lead time for MSP430A065IRBHR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MSP430A065IRBHR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- MSP430A065IRBHR
- MSP430A065IRBHR data sheet
- MSP430A065IRBHR datasheet
- MSP430A065IRBHR pdf datasheet
- Download MSP430A065IRBHR datasheet
- MSP430A065IRBHR image
- MSP430A065IRBHR part

