MSP430F6433IZQWT
Buy with confidence from Brilltron.com
MSP430F6433IZQWT is warrantied and traceable.| Part Number | MSP430F6433IZQWT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC MCU 16BIT 128KB FLASH 113BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 113-BGA Microstar Junior (7x7) |
| Speed | 20MHz |
| Series | MSP430F6xx |
| RAM Size | 10K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 113-VFBGA |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O | 74 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | - |
| Detailed Description | CPUXV2 MSP430F6xx Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 128KB (128K x 8) FLASH 113-BGA Microstar Junior (7x7) |
| Data Converters | A/D 16x12b |
| Core Size | 16-Bit |
| Core Processor | CPUXV2 |
| Connectivity | I²C, IrDA, LINbus, SCI, SPI, UART/USART |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MSP430F6433IZQWT, use the request quote form to request MSP430F6433IZQWT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MSP430F6433IZQWT.The price and lead time for MSP430F6433IZQWT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MSP430F6433IZQWT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- MSP430F6433IZQWT
- MSP430F6433IZQWT data sheet
- MSP430F6433IZQWT datasheet
- MSP430F6433IZQWT pdf datasheet
- Download MSP430F6433IZQWT datasheet
- MSP430F6433IZQWT image
- MSP430F6433IZQWT part

