MSP430F67691AIPEUR
Buy with confidence from Brilltron.com
MSP430F67691AIPEUR is warrantied and traceable.| Part Number | MSP430F67691AIPEUR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC MCU 16BIT 512KB FLASH 128LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 128-LQFP (20x14) |
| Speed | 25MHz |
| Series | MSP430F6xx |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT, 6x24b Sigma Delta Converter |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 128-LQFP |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O | 90 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | - |
| Detailed Description | CPUXV2 MSP430F6xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 512KB (512K x 8) FLASH 128-LQFP (20x14) |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Core Size | 16-Bit |
| Core Processor | CPUXV2 |
| Connectivity | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MSP430F67691AIPEUR, use the request quote form to request MSP430F67691AIPEUR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MSP430F67691AIPEUR.The price and lead time for MSP430F67691AIPEUR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MSP430F67691AIPEUR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- MSP430F67691AIPEUR
- MSP430F67691AIPEUR data sheet
- MSP430F67691AIPEUR datasheet
- MSP430F67691AIPEUR pdf datasheet
- Download MSP430F67691AIPEUR datasheet
- MSP430F67691AIPEUR image
- MSP430F67691AIPEUR part

