OPA2363AIDGSTG4
Buy with confidence from Brilltron.com
OPA2363AIDGSTG4 is warrantied and traceable.| Part Number | OPA2363AIDGSTG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP GP 7MHZ RRO 10VSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.8 V ~ 5.5 V, ±0.9 V ~ 2.75 V |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Supplier Device Package | 10-VSSOP |
| Slew Rate | 5 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 7MHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 10-VSSOP |
| Current - Supply | 1.1mA |
| Current - Output / Channel | 85mA |
| Current - Input Bias | 1pA |
| Base Part Number | OPA2363 |
| Amplifier Type | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply OPA2363AIDGSTG4, use the request quote form to request OPA2363AIDGSTG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA2363AIDGSTG4.The price and lead time for OPA2363AIDGSTG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA2363AIDGSTG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- OPA2363AIDGSTG4
- OPA2363AIDGSTG4 data sheet
- OPA2363AIDGSTG4 datasheet
- OPA2363AIDGSTG4 pdf datasheet
- Download OPA2363AIDGSTG4 datasheet
- OPA2363AIDGSTG4 image
- OPA2363AIDGSTG4 part

