OPA2369AIDGKT
Buy with confidence from Brilltron.com
OPA2369AIDGKT is warrantied and traceable.| Part Number | OPA2369AIDGKT |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP GP 12KHZ RRO 8VSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Input Offset | 250µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Slew Rate | 0.005 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Other Names | 296-22672-1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 12kHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP |
| Current - Supply | 700nA |
| Current - Input Bias | 10pA |
| Base Part Number | OPA2369 |
| Amplifier Type | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply OPA2369AIDGKT, use the request quote form to request OPA2369AIDGKT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA2369AIDGKT.The price and lead time for OPA2369AIDGKT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA2369AIDGKT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- OPA2369AIDGKT
- OPA2369AIDGKT data sheet
- OPA2369AIDGKT datasheet
- OPA2369AIDGKT pdf datasheet
- Download OPA2369AIDGKT datasheet
- OPA2369AIDGKT image
- OPA2369AIDGKT part

