OPA3355UAG4
Buy with confidence from Brilltron.com
OPA3355UAG4 is warrantied and traceable.| Part Number | OPA3355UAG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP VOLT-FDBK W/SD 14-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5 V ~ 5.5 V, ±1.25 V ~ 2.75 V |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Slew Rate | 360 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Number of Circuits | 3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Video Amp, 3 Voltage Feedback 14-SOIC |
| Current - Supply | 8.3mA |
| Current - Output / Channel | 100mA |
| Base Part Number | OPA3355 |
| Applications | Voltage Feedback |
| -3db Bandwidth | 450MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply OPA3355UAG4, use the request quote form to request OPA3355UAG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA3355UAG4.The price and lead time for OPA3355UAG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA3355UAG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- OPA3355UAG4
- OPA3355UAG4 data sheet
- OPA3355UAG4 datasheet
- OPA3355UAG4 pdf datasheet
- Download OPA3355UAG4 datasheet
- OPA3355UAG4 image
- OPA3355UAG4 part

