OPA340PA
Buy with confidence from Brilltron.com
OPA340PA is warrantied and traceable.| Part Number | OPA340PA |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OP AMP GP 5.5MHZ RRIO 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Input Offset | 150µV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Slew Rate | 6 V/µs |
| Series | MicroAmplifier™ |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 5.5MHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-PDIP |
| Current - Supply | 750µA |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Current - Input Bias | 0.2pA |
| Base Part Number | OPA340 |
| Amplifier Type | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply OPA340PA, use the request quote form to request OPA340PA pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA340PA.The price and lead time for OPA340PA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA340PA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- OPA340PA
- OPA340PA data sheet
- OPA340PA datasheet
- OPA340PA pdf datasheet
- Download OPA340PA datasheet
- OPA340PA image
- OPA340PA part

