OPA347PA
Buy with confidence from Brilltron.com
OPA347PA is warrantied and traceable.| Part Number | OPA347PA |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.3 V ~ 5.5 V, ±1.15 V ~ 2.75 V |
| Voltage - Input Offset | 2mV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Slew Rate | 0.17 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Other Names | 296-37739-5 OPA347PA-ND |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 350kHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-PDIP |
| Current - Supply | 20µA |
| Current - Output / Channel | 17mA |
| Current - Input Bias | 0.5pA |
| Base Part Number | OPA347 |
| Amplifier Type | General Purpose |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply OPA347PA, use the request quote form to request OPA347PA pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA347PA.The price and lead time for OPA347PA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA347PA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- OPA347PA
- OPA347PA data sheet
- OPA347PA datasheet
- OPA347PA pdf datasheet
- Download OPA347PA datasheet
- OPA347PA image
- OPA347PA part

