OPA726AIDGKR
Buy with confidence from Brilltron.com
OPA726AIDGKR is warrantied and traceable.| Part Number | OPA726AIDGKR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8VSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4 V ~ 12 V, ±2 V ~ 6 V |
| Voltage - Input Offset | 1.2mV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Slew Rate | 30 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 20MHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP |
| Current - Supply | 4.3mA |
| Current - Output / Channel | 40mA |
| Current - Input Bias | 30pA |
| Base Part Number | OPA726 |
| Amplifier Type | General Purpose |
Operation Guide
We can supply OPA726AIDGKR, use the request quote form to request OPA726AIDGKR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA726AIDGKR.The price and lead time for OPA726AIDGKR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OPA726AIDGKR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- OPA726AIDGKR
- OPA726AIDGKR data sheet
- OPA726AIDGKR datasheet
- OPA726AIDGKR pdf datasheet
- Download OPA726AIDGKR datasheet
- OPA726AIDGKR image
- OPA726AIDGKR part

